Strepsils® Junior

Odkryj pierwszy lek na ból gardła u dzieci* - Strepsils® Junior, bezpieczny lek stworzony specjalnie dla dzieci. Zwalcza przyczyny bólu gardła - wirusy i bakterie.

Opis produktu

- Przynosi szybką ulgę w bólu gardła dla Twojego Dziecka.

- Już po 1 minucie zwalcza przyczynę 95% przypadków bólu gardła, jaką są wirusy układu oddechowego.**

- Leczy stany zapalne wywołane przez wirusy i bakterie.

- Nie zawiera cukru.

- Ulubiony smak dzieci truskawkowy.*O działaniu miejscowym; dotyczy czasu rejestracji produktu i pozycjonowania wśród preparatów na ból gardła u dzieci.

**Dotyczy stanów zapalnych jamy ustnej i gardła oraz działania przeciwwirusowego na podstawie Worral G.J., Acute sore throat, Canadian Family Physician 2007, vol. 53 (1)

Jedna tabletka zawiera: 1,2 mg alkoholu 2,4 – dichlorobenzylowego i 0,6 mg amylometakrezolu. Alkohol 2,4-dichlorobenzylowy i amylometakrezol są środkami antyseptycznymi o właściwościach przeciwbakteryjnych, przeciwwirusowych, przeciwgrzybiczych i znieczulających. Badanie biodostępności wykazało szybkie uwalnianie się składników aktywnych w ślinie i ich szczytowy poziom między 3, a 4 minutą od rozpoczęcia ssania.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 6 lat: ssać powoli jedną tabletkę co 2 – 3 godziny. Nie należy stosować dawki większej niż 8 tabletek na dobę. Jeśli dolegliwości nie ustępują lub nasilają się, należy zasięgnąć porady lekarza.

Do stosowania w objawowym leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.